Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Temmuz 2023 Salı

Tarihin en sıcak haziran ayı

İngiltere Meteoroloji Ofisi, ülkede kayıtlara geçen en sıcak haziran ayının yaşandığını açıkladı. Ortalama sıcaklık, 1976’da kaydedilen bir önceki rekorun 0,9 derece üzerindeydi. 

Tarihin en sıcak haziran ayı

Meteoroloji Ofisi Baş Meteorologu Paul Davies, "0,9 derecelik bir artış çok büyük bir miktar gibi görünmeyebilir. Ancak küresel ısınma ve bunun toplum üzerindeki etkileri açısından bakıldığında çok büyük bir fark" açıklamasında bulundu. 

Kurak mevsim

İngiltere’de geçen yaz da rekor sıcaklıklar kaydedilmiş, bazı bölgelerde termometreler 40 dereceyi görmüştü. Ancak Davies, geçen yazdan farklı olarak bu yaz gecelerin de çok sıcak geçtiğine dikkat çekti. Haziran ayı ayrıca oldukça kurak geçti. Yağış miktarı, mevsim ortalamasının yalnızca yüzde 68’i kadardı. Su kullanımı ise bazı bölgelerde yüzde 25’e kadar arttı.

Oksijen yetersiz

Aşırı sıcaklar, doğadaki diğer canlıları da tehdit eden bir seviyeye ulaştı. Çevreci gruplar, geçtiğimiz haziran ayında nehirlerde rekor sayıda balık ölümü gerçekleştiğini açıkladı. Balıkların, düşen su seviyesi nedeniyle yeterli oksijen alamadığı belirtildi. 

Geri Dön 04 Temmuz 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN