Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Haziran 2023 Çarşamba

Süpermarket zincirleri, krizden kâr ettiklerini yalanladı

İngiltere’nin en büyük süpermarket zincirlerinin sahipleri, yüksek enflasyon ve ekonomik krizden kâr ettikleri yönündeki iddiaları reddetti. 

Sektörün ‘hiç olmadığı kadar rekabetçi’ durumda olduğunu söyleyen şirketler, müşterileri fiyat artışlarının tam etkisinden koruduklarını iddia etti. 

Tesco, Sainsbury's, Asda ve Morrisons perakende zincirlerinin sahipleri, yüksek gıda fiyatları nedeniyle milletvekilleri tarafından sorguya çekildi. Dört süpermarket de, şu anda pandemi öncesine göre çok daha fazla kar ediyor.

Süpermarket yöneticileri, aşırı kar etmeye çalışmadıklarını, aksine müşterileri artan masraflardan koruduklarını ileri sürdü. Bir kartel oluşturup fiyatları belirlerken işbirliği yaptıkları yönündeki iddiaları da reddettiler.

Dört süpermarket patronu da, temel gıda ürünlerine tavan fiyat uygulanmasını desteklemediklerini söyledi.

İngiltere’de yüksek market fiyatları, şu anda enflasyonun yüksek kalmasının en büyük nedeni. Mayıs ayında yıllık enflasyon yüzde 8,7; gıda enflasyonu ise yüzde 15,4 olarak açıklanmıştı. 

Geri Dön 28 Haziran 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN