Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Temmuz 2023 Pazartesi

Sunak'tan 'misket bombası' açıklaması

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, ABD'nin Ukrayna'ya 'misket bombası' göndermesiyle ilgili açıklama yaptı. Sunak, İngiltere'nin bu bombaların kullanımını 'engellediğini' söyledi.

Rishi Sunak, ABD'nin Ukrayna'ya misket bombası tedarik etme kararını eleştirmese de, İngiltere'nin misket bombalarının kullanımını 'engellediğini' tekrar vurguladı. Bu tür silahlar, sivilleri öldürme kaydına sahip oldukları için birçok ülke tarafından yasaklanmış durumda. Başbakan, hükûmetin Ukrayna'ya olan desteğini sürdürdüğünü vurguladı.

Sunak ile Biden bir araya gelecek

Cuma günü, ABD Başkanı Joe Biden, Kyiv'e bunları tedarik etmenin 'çok zor bir karar' olduğunu söyledi. İspanya ve Kanada gibi, misket bombalarının gönderilmesini eleştiren 123 ülkeden ikisi, bu kararı kınadı. Rishi Sunak, Joe Biden ile bugün Londra'da buluşacak ve salı günü Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta düzenlenecek olan bir NATO zirvesi öncesinde bir araya gelecek.

Misket bombasının tesiri

Misket bombası mühimmatı, bir roket, füze veya top mermisinden birçok küçük bombacığı havada dağıtan bir yöntem. Bunlar etki anında patlıyor ancak önemli bir kısmı başlangıçta değil, genellikle ıslak veya yumuşak zemine düştüklerinde patlıyor. Misket bombaları, daha sonra patlayarak insanları öldürebilir veya yaralayabilir.

Geri Dön 10 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN