Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Temmuz 2023 Pazartesi

Sunak'tan 'krikette ırkçılık' açıklaması

Başbakan Rishi Sunak, krikette Pakistan asıllı Azeem Rafiq'in uğradığı ayrımcılığın ortaya çıkması sonrası açıklamalarda bulundu.

Pakistan doğumlu kriketçi Azeem Rafiq'in İngiltere'deki ırkçılık skandalı sonrasında "Krikette Eşitlik" raporu yayınlandı. Rapora göre, katılımcıların yarısı son beş yılda ayrımcılığa maruz kaldı. Kadınlar sıklıkla ikinci sınıf vatandaş olarak muamele görüyor ve sınıf engelleri yeterince aşılamıyor. Raporda 2030'a kadar erkek ve kadın oyuncular için eşit ücret önerisi de yer alıyor. İngiltere ve Galler Kriket Kurulu (ECB) rapordaki sorunları düzeltmeye kararlı. ECB'nin proaktif yaklaşımı takdir ediliyor. Raporun krikete ahlaki bir pusula yeniden belirleme fırsatı sunduğu düşünülüyor.

Sunak'tan tebrik ve açıklama

Sunak, raporda ortaya konulan sorunları düzeltmeye 'tamamen kararlı' olan ECB'ye övgülerde bulundu ve "ECB ekibiyle biraz vakit geçirdim ve doğru yaklaşım içinde olduklarını düşünüyorum. Kendiliğinden bu raporu hazırlattılar çünkü proaktif olmak istediler, bu yüzden bunun için takdire şayanlar" dedi.

Sunak, raporun krikete ahlaki bir pusula yeniden belirleme fırsatı sunmasını umarak sözlerine şöyle devam etti:

Tamamen özür dilemişler ve değişimi uygulamak için tamamen kararlılar. Bunun kriket için bir sıfırlama anı olmasını istiyoruz. Hepimiz, her türden insanın katılabildiği ve oynarken saygı görebildiği bir kriket istiyoruz.

Geri Dön 03 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN