Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
09 Ekim 2023 Pazartesi

Sunak ve Meloni'den ortak makale

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak ile İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, yasa dışı göçe karşı ortak bir makale kaleme aldı.

Sunak ve Meloni'den ortak makale

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak ve İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, İngiliz The Times ve İtalyan Corriere della Sera gazetelerinde bir araya gelerek, Avrupalı meslektaşlarına 'yasa dışı göçle mücadelede ülkelerinin gösterdiği aynı aciliyet duygusunu göstermeleri' çağrısında bulundu.

Ortak makalede, her hafta binlerce düzensiz göçmenin Akdeniz'i geçerek İtalya'ya ve ardından İngiltere'ye ulaştığı, bu durumun güvenlik tehdidi oluşturduğu belirtildi. İtalya ve İngiltere başbakanlarının insan kaçakçılarını engellemek için işbirliği yaptığı vurgulandı ve diğer Avrupa ülkelerinin aynı aciliyetle hareket etmeleri gerektiği çağrısı yapıldı.

Makalede, göç krizinin ahlaki ve insani bir kriz olduğu, suç çetelerinin savunmasız insanları sömürdüğü ve kazanç elde ettiği ifade edildi. Bu krizin Avrupa'nın bir krizi olduğu ve çözüme ulaşmak için daha yakın işbirliği ve sert tedbirlerin gerektiği vurgulandı.

İngiltere ve İtalya'nın, güvenlik sağlanana kadar spor organizasyonlarına ev sahipliği yapmama seçeneği dahil olmak üzere farklı seçenekleri değerlendirdiği belirtildi. İtalya'nın kalkınma ve göç konularında başlattığı Roma Süreci'nin önemine dikkat çekildi ve insan kaçakçılığı çetelerinin çökertilmesi gerektiği vurgulandı.

Makalede, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in göçle ilgili 10 maddelik planının desteklendiği ve işbirliği ile istihbarat paylaşımının güçlendirilmesi gerektiği ifade edildi. İngiltere'nin çeşitli ülkelerle göç ortaklıkları kurduğu ve bu alandaki çabalarını sürdürdüğü vurgulandı.

Son olarak, İtalya ve İngiltere'nin, liderliklerini sürdürerek göç suçlarına karşı mücadelede birlikte hareket etmekten gurur duyduğu belirtildi ve iki ülkenin Avrupa'daki en yakın dostlar olduğu vurgulandı.

Geri Dön 09 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN