Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Mart 2024 Perşembe

Sunak: İngiltere ekonomisi doğru yolda

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, ekonomik göstergelerin olumlu olduğunu söyledi ve "Doğru yoldayız" diye konuştu.

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, genel seçimler öncesinde ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Sunak, ekonomisi göstergelerin olumlu olduğunu belirterek, “Doğru yoldayız” mesajını verdi.

Başbakan Sunak, hükûmetin teknoloji firmalarına desteğini artırmak için açıkladığı yatırım paketine atıfta bulunarak, “İngiltere’yi işlerini büyütmek isteyen girişimcilerin merkezi yapacağız” dedi. 

İngiltere ekonomisi, Ocak 2024’te üst üste iki çeyrekte daralarak resesyona girmişti. Enflasyon yüzde 4 olarak kayıtlara geçmişti. İngiltere Ulusal İstatistik Dairesi’nin (ONS) verilerine göreyse; enerji ve gıda fiyatlarının hariç tutulduğu çekirdek enflasyon yüzde 5,1 olarak tespit edilmişti. Sektörel bazda ise en yüksek enflasyonun yüzde 6,5 ile hizmet sektöründe olduğu duyurulmuştu. 

Geri Dön 07 Mart 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN