Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
07 Ağustos 2023 Pazartesi

Sosyal medya şirketleriyle 'yasa dışı göç' işbirliği

İngiltere hükûmeti, sosyal medya şirketleriyle işbirliği yaparak yasa dışı göçle ilgili içerikleri kaldırmayı hedefliyor.

Göçmen kaçakçılarının düzensiz göçmenlere yönelik paylaşım ve reklamlarını engellemek için teknoloji şirketleri gönüllü olarak katılacak. Bu işbirliği sayesinde kaçakçıların çevrim içi içeriklerinde yüzde 90 azalış sağlandı ve yeni adımlarla bu mücadele daha da ileri götürülecek.

Sosyal medya platformları, kaçak geçişler için grup indirimleri, sahte belge düzenleme teklifleri ve çocuklara ücretsiz geçiş kampanyaları gibi içerikleri tespit ederek kaldıracak. Ayrıca, hassas içerik uyarıları da göçmen kaçakçılarının içeriklerine uygulanacak.

Ülkeye Manş Denizi üzerinden kaçak girişleri engelleme çabalarına ek olarak, sosyal medya şirketleri ve Ulusal Suç Teşkilatı çatısı altında çalışan merkez, bu tür paylaşımları takip edecek ve veri oluşturarak engelleme çalışmalarına destek sağlayacak.

Açıklamada ayrıca, çevrim içi güvenlik yasa tasarısının sosyal medya şirketlerine getireceği yükümlülüklerin altı çiziliyor. Tasarı yasalaştıktan sonra sosyal medya şirketleri, yasa dışı paylaşımları kaldırmak ve şeffaflık raporları yayımlamak zorunda kalacak.

Başbakan Rishi Sunak ve İçişleri Bakanı Suella Braverman, bu işbirliğinin insan kaçakçılarına karşı etkili bir mücadele sağlayacağını ve tehlikeli içeriklerin önlenmesi için birlikte çalışacaklarını belirtiyor. İngiltere, geçen ay onaylanan Yasa Dışı Göç Yasası ile düzensiz göçmenlere karşı daha sıkı önlemler almayı planlıyor.

Geri Dön 07 Ağustos 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN