Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Haziran 2023 Cuma

Sığınmacıları Ruanda’ya gönderme planı Yargıtay’a gidiyor

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, hükûmetin sığınmacıları Ruanda’ya gönderme planının yasa dışı bulan mahkeme kararına itiraz edeceklerini duyurdu.

Temyiz Mahkemesi, Ruanda’nın ‘güvenli bir üçüncü ülke olduğunu’ kanıtlamak için yeterli bulgu olmadığını belirterek, kararın ‘insan haklarına aykırı olduğuna’ hükmetmişti.

Başbakan Sunak, karara ‘kesinlikle katılmadığını’ vurgulayarak, hükûmetin buna Yüksek Mahkeme’de itiraz edeceğini duyurdu. Sunak, ayrıca, ‘mahkemenin kararına saygı duymakla birlikte’, insan kaçakçılığı yapan suç çetelerini durdurmak için ‘gerekli olan her şeyi yapacağını’ söyledi. 

Ruanda hükûmeti de, ülkenin ‘dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olduğu’ ve ‘mültecilere muamele konusunda örnek teşkil ettiği’ açıklamalarında bulundu. 

İngiltere, mültecileri kabul etmesi için Ruanda’ya şimdiye kadar 140 milyon sterlin ödedi. 

Geri Dön 30 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN