Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Mart 2023 Çarşamba

Sığınmacılara karşı yeni yasa tasarısı

İngiltere’de iktidardaki Muhafazakar Parti, Manş Denizi’ni geçerek ülkeye giren yasa dışı göçmenleri durdurması hedeflenen yasa tasarısını parlamentoya sundu. 

Yasa tasarısına göre, İçişleri Bakanlığı, ülkeye yasadışı yollarla giren sığınmacıları ‘ülkeden çıkarmakla görevli’ olacak. Bu ‘görev', sığınmacıların iltica başvurusu yapma hakkı üzerinde yasal önceliğe sahip olacak. Sadece 18 yaşın altındakiler ve ciddi sağlık sorunları olanlar için istisna yapılacak. 

Gözaltına alınan yasa dışı göçmenler, kefalet hakkı veya yargı süreci olmadan tutuklanabilecek. Ülkenin kabul edeceği ve barınma sağlayacağı mülteci sayısına, parlamento tarafından belirlenecek yıllık bir üst sınır getirilecek. 

İçişleri Bakanı Suella Braverman, "Artık geçici çözümler ya da zor kararlardan kaçmak yok. Göçmen teknelerini durdurmalıyız" açıklamasında bulundu. 

Bakan, tasarının uluslararası hukuk açısından yasallığını sorgulayanlara, “Başbakan Rishi Sunak ve ben, bu krizi çözmek için uluslararası hukukun sınırlarını zorladık” yanıtını verdi.

Geri Dön 08 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN