Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Eylül 2023 Perşembe

Savunma Komitesi Başkanı Afganistan yorumu sonrası istifa etti

İngiltere Parlamentosu Savunma Komitesi Başkanı Tobias Ellwood, Afganistan ile ilgili yaptığı sosyal medya yorumları nedeniyle gelen eleştirilere yanıt vererek istifa etti.

Tobias Ellwood, Temmuz ayında yaptığı bir sosyal medya paylaşımında, Afganistan'ın Taliban yönetimi altında değiştiğini ifade etmişti. Bu paylaşım sonrasında eleştirilere maruz kalan Ellwood, Muhafazakar Parti milletvekili olarak görevini bıraktığını açıkladı.

Bir kaynak, Ellwood'un Parlamento Savunma Komitesi'ndeki güvensizlik oylaması tehdidiyle karşı karşıya kaldığını ve istifaya zorlanmadan önce görevinden ayrıldığını belirtti.

Tobias Ellwood'un Afganistan ile ilgili paylaşımı, komite üyelerinden gelen bir güvensizlik oylaması önergesine yol açmıştı.

Ellwood, Afganistan'ın durumunu değerlendirdiği videoda, ülkenin artık daha otoriter bir yönetimi kabul ettiğini belirtmişti. Ayrıca, İngiltere'nin Taliban hükûmeti ile yeniden ilişkiler kurması ve Kabil Büyükelçiliğini yeniden açması gerektiğini savunmuştu. Ancak daha sonra yaptığı bir açıklamada, videodaki yorumlarının yanlış olduğunu kabul ederek özür dilemişti.

Geri Dön 14 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN