Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Temmuz 2023 Pazartesi

Sağlıkçılar maske zorunluluğunun kaldırılmasına tepkili

İskoçya'da sağlık çalışanları, maske takma zorunluluğunun kaldırılmasına tepkili. Sağlıkçılar, personelin ve hastanın sağlığının tehlikeye atıldığını düşünüyor.

Koronavirüsün artık küresel bir acil durum olmadığı açıklamasının ardından mayıs ayında alınan kararla, hastanelerde maske takma zorunluluğu kaldırıldı. Hekimler, sağlık hizmetlerinde yüz maskesi kullanımıyla ilgili yönergelerin kaldırılmasının personel ve hastaların sağlığını tehlikeye attığını belirtiyor. İskoçya'daki sağlık çalışanları koalisyonu, bu yönergelerdeki 'ciddi hataları' vurgulayarak bakanlara bir mektup yazdı.

Koalisyon, sağlık çalışanlarının virüsü kapma riskinin yüksek olduğunu ve bazılarının korona sonrası kronik hastalıklar geliştirdiğini belirtiyor. Bu nedenle, tüm sağlık ve sosyal bakım ortamlarında maske kullanımının yeniden zorunlu hale getirilmesini ve hava kalitesinin iyileştirilmesi için acil önlemler alınmasını talep ediyorlar.

İskoçya'daki sağlık çalışanları koalisyonundan Dr. Shaun Peter Qureshi, hastaların doktorlarını veya hastaneleri ziyaret etmeleriyle sağlıklarını tehlikeye atma endişelerini dile getiriyor. Ayrıca, NHS personelinin önemli bir kısmının Covid sonrası komplikasyonlarla mücadele ettiğine dikkat çekiyor ve İskoçya hükümetinin sağlık ortamlarında hava yoluyla bulaşmayı önlemek için bilimsel kanıtlara dayalı önlemler alması gerektiğini vurguluyor.

Geri Dön 17 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN