Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
06 Ocak 2023 Cuma

Rishi Sunak’ın 2023 vaatleri

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, 2023 hedeflerini açıkladı. Sunak’ın beş ana vaadi bulunuyor.

Rishi Sunak’ın 2023 vaatleri

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, 2023 hedeflerini açıkladığı yılın ilk konuşmasında, 2025 başına kadar yapılacak bir sonraki genel seçimden önce gerçekleştirmeyi hedeflediği 5 ana vaadini açıkladı.

BBC'de yer alan habere göre; Başbakan’ın ilk üç hedefi, enflasyonu kontrol altına almak ve alım gücü kaybını hafifletmek üzerine. Kasım 2022’de yüzde 11,1 ile 41 yılın rekorunu kıran enflasyonu 2023 sonuna kadar yarıya indirmeyi, ekonomide büyüme sağlamayı ve kamu borçlanmasını azaltmayı hedeflediğini dile getiren Sunak, ülke çapında daha yüksek maaşlar ve daha iyi iş fırsatları sözü verdi.

Sağlık sistemindeki sorunlara ve hastanelerdeki uzun bekleme sürelerine değinen Sunak, sağlık hizmetlerine erişimi hızlandırmayı vaat etti. Sunak’ın bu parlamento dönemi için beşinci hedefi ise yasa dışı göçün durdurulması ve düzensiz göçmenlerin hızla sınır dışı edilmesi oldu. 

Gazeteciler, Sunak’a ülkede çok çeşitli sektörlere yayılan ve her gün bir yenisi eklenen grevler konusunda ne yapmayı düşündüğünü sordu. Başbakan, sendikaların greve gitmeye hakkı olduğunu, ancak grevlerin günlük hayatı kesintiye uğratmaması gerektiğini söyledi, sendikaların zam taleplerini karşılamayacaklarını yeniden dile getirdi. 

Geri Dön 06 Ocak 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN