Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
18 Nisan 2023 Salı

Rishi Sunak’a, eşinin gelirini gizlediği iddiasıyla soruşturma açıldı

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak’a, eşinin hissedarı olduğu bir şirketten elde ettiği gelirleri bildirmediği gerekçesiyle Parlamento Komisyonu tarafından soruşturma başlatıldı. 

Komisyon, Başbakan Sunak ve eşinin gelir beyanının ‘açık ve şeffaf’ olup olmadığını soruşturuyor. İngiltere Parlamentosu’nun yönetmeliğine göre, milletvekilleri ve bakanların, kendi gelirlerinin yanı sıra eş ve çocuklarının doğrudan ve dolaylı tüm gelirlerini rapor etmesi, ve bu raporları altı ayda bir güncellemesi gerekiyor. 

Ana muhalefetteki İşçi Partisi’nin başkan yardımcısı Angela Rayner, Muhafazakar Partili bakanların bu raporları bir yıldır güncellemediğine dikkat çekerek, Sunak’ın Başbakan olduğu ilk günkü konuşmasında verdiği sözü hatırlattı; Sunak, "Bu hükûmet, her düzeyde dürüst, profesyonel, ve hesap verebilir durumda olacaktır" demişti. 

Liberal Demokrat Parti sözcüsü Wendy Chamberlain de, "Halk, Muhafazakar Partililerin skandallarından bıktı. Kendine değil, ülkeye odaklanan bir hükûmete ihtiyaç var" eleştirisinde bulundu. 

Forbes dergisi tarafından yayınlanan verilere göre, Rishi Sunak ve eşi, toplam 810 milyon dolar malvarlığa sahip. Çift, toplam malvarlığı 500 milyon dolar civarında olan İngiltere Kralı 3. Charles’tan daha zengin.

Geri Dön 18 Nisan 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN