Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Eylül 2023 Çarşamba

Oxfam: Lüks yat ve jet sahiplerinden daha fazla iklim vergisi alınsın

Uluslararası yardım kuruluşu Oxfam, İngiltere'de çevreyi daha fazla kirleten lüks yat ve jet sahiplerinden daha yüksek vergi alınmasını içeren bir rapor yayımladı.

Oxfam, iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında adil vergilendirme çağrısında bulundu. Yayımlanan raporda, İngiltere'de çevreyi daha fazla kirletenlerden yüksek vergi alınması gerektiği belirtildi.

Bu kapsamda, lüks yat ve jet sahiplerinden ek vergi alınması, fosil yakıt üreticilerine kalıcı uygulanmak üzere aşırı kar vergisi getirilmesi, söz konusu üretici sübvansiyonlarının yeniden planlanması gerektiği ifade edildi. İngiltere’nin önerilen vergi gelirlerinden sadece 2022 yılında 23,1 milyar sterlin gelir elde edebileceği öngörüldü.

Söz konusu miktarın, İngiliz hükûmetinin toplamda 5 yıl olmak üzere 2026'ya kadar uluslararası iklim finansmanı için harcamayı taahhüt ettiği bütçenin 2 katına denk geldiği belirtildi. İklim krizi karşısındaki küresel eylemsizliğin sonuçlarının en fazla dar gelirli insanları etkileyeceği kaydedildi.

Geri Dön 20 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN