Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Ocak 2023 Salı

Önce grev karşıtı yasa, şimdi de polise yeni yetkiler

İngiltere hükûmeti, giderek büyüyen grev ve protesto dalgasını kontrol altına almak için, ‘kamu düzenini bozan’ eylemlerin tanımını genişleterek polise yeni yetkiler vermeye hazırlanıyor. 

Mevcut yasalara göre polis, protestolara ancak ‘kamu düzeninde ciddi aksama’ olduğuna dair kanıt gösterebilirse müdahale edebiliyor. Ancak hükümetin planladığı değişik yürürlüğe girerse, polisin kamu düzeninin bozulmasını beklemeden protestoları engellemesi mümkün olacak. 

İnsan hakları örgütü Liberty, düzenlemeyi, "protesto hakkına doğrudan saldırı” olarak niteledi, çevreyi koruma organizasyonu ‘Just Stop Oil’ ise öneri hakkında ‘insan haklarını baltalamaya yönelik kötü niyetli ve otoriter bir girişim’ eleştirisinde bulundu. 

Ancak Başbakan Rishi Sunak, 'Protesto hakkı demokrasimizin temel prensiplerinden biri, ama mutlak bir hak değil’ açıklamasında bulundu. 

Grev karşıtı yasa da Parlamento'da

Hükümet, grevler sırasında kamu hizmetlerinin belirli bir seviyede tutulmasını öngören ve bazı işçilere çalışma zorunluluğu getiren yasa tasarısını da geçtiğimiz hafta Parlamento’ya sunmuştu. Tasarı yasalaşırsa, demir yolu, sağlık, eğitim, itfaiye ve sınır güvenliği gibi birçok sektörden işçinin grevler sırasında da çalışması zorunlu olacak, zorunluluğa uymayan çalışanlar işten atılabilecek. 

İngiltere, hâli hazırda sendika karşıtı yasaların en katı olduğu Batı ülkesi. King’s College London’dan hukuk profesörü Ewan McGaughey’e göre, söz konusu yasa tasarısı, uluslararası hukukun ağır bir ihlali. 

Geri Dön 17 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN