Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Aralık 2022 Çarşamba

On binlerce demiryolu işçisi grevde

İngiltere’de 40 binden fazla demiryolu işçisi maaş artışı ve çalışma koşullarında uzlaşma sağlanamaması üzerine 2 günlük greve gitti.

İngiltere’de 40 binden fazla demiryolu emekçisi, maaş artışı ve çalışma koşulları konusunda devam eden anlaşmazlık nedeniyle 2 günlük greve gitti. Demiryolu operatörü Network Rail, grev süresince ülke genelinde tren seferlerinin sadece 5’te 1’inin yapılabileceğini söyleyerek yolculara ‘sadece çok gerekli durumlarda’ trene binmeleri çağrısında bulundu. Demiryolu işçileri, 16 ve 17 Aralık’ta da 2 günlük greve gidecek. 

Sunak: Tek yol sendikaların geri adım atması

Başbakan Rishi Sunak, hükûmetin maaş artışları konusunda taviz vermeyeceğini bildirdi. Grevleri sona erdirmenin tek yolunun sendikaların geri adım atması olduğunu söyledi. İşverenler, demiryolu çalışanlarına bu yıl için yüzde 5, gelecek yıl için yüzde 4 zam teklifinde bulunmuştu. Bu, yüzde 11,1 olan enflasyon oranı karşısında işçilerin alım gücünün düşmesi anlamına geliyor. 

İngiltere’de sağlık sektörü başta olmak üzere çok sayıda sektörden çalışan da önümüzdeki gün ve haftalarda greve gitmeyi planlıyor. 

Geri Dön 14 Aralık 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN