Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Aralık 2022 Perşembe

Okullarda ücretsiz yemek talebi: Pahalılık sağlık krizine dönmesin

İngiltere’de gıda enflasyonu görülmemiş seviyede. Aileler de okullarda öğrencilere ücretsiz yemek verilmesini talep ediyor.

İngiltere’de son 40 yılın rekorunu kıran enflasyon nedeniyle alım gücü düşen aileler, çocuklarının okuldaki yemek masraflarını karşılayamıyor. İngiltere’de anaokulu, 1. ve 2. sınıflarda öğle yemeği ücretsiz, veliler, tüm sınıflar için yemeklerin ücretsiz olması çağrısında bulunuyor. 

3’üncü sınıftan itibaren, okulda bir öğle yemeği 2 sterlin civarında, ancak birçok dar gelirli aile, çocuklarının haftada ancak 1-2 kez okulda yemek yemesini karşılayabiliyor.

"Pahalılık toplum sağlığı krizine dönmesin"

Gıda Standartları Ajansı (FSA)’nın araştırmalarına göre, İngilizlerin yüzde 30’u, artan fiyatlar nedeniyle günde bir öğün atlıyor ya da daha az yiyor. Çok sayıda dar gelirli aile, tasarruf yapmak için son kullanma tarihi geçmiş meyve sebzeleri satın alıyor. FSA Başkanı, “Hayat pahalılığı krizinin artık bir toplum sağlığı krizine dönüşmesinden endişeleniyorum” açıklamasında bulundu ve okulların tüm çocuklara ücretsiz olarak sağlıklı ve besleyici gıdalar sunması gerektiğini vurguladı. 

Geri Dön 01 Aralık 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN