Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Temmuz 2024 Salı

Öğrenci borçları alarm veriyor

Birleşik Krallık'ta yaklaşık 1,8 milyon kişi en az 50 bin sterlin öğrenci borcuna sahip. 61 binden fazla kişi 100 sterlinden fazla borçlu, 50 kişi ise 200 bin sterlinin üzerinde borca sahip.

Öğrenci borçları alarm veriyor

BBC News'in elde ettiği verilere göre, Birleşik Krallık'ta yaklaşık 1,8 milyon kişi en az 50 bin sterlin öğrenci borcuna sahip. 61 binden fazla kişi 100 sterlinden fazla borçlu, 50 kişi ise 200 bin sterlinin üzerinde borca sahip. Student Loans Company (SLC), ortalama öğrenci borcunun 48 bin 470 sterline çıktığını açıkladı. 

2023/24 döneminde, İngiltere'de 2,8 milyon kişi öğrenci kredisi geri ödemesi yaptı. En yüksek öğrenci borcu 252 bin sterline ulaştı. Save The Student'tan Tom Allingham, bu borçların "alarm verici" olduğunu söyledi. Ulusal Öğrenci Birliği (NUS), ana partilerin öğrenci finansmanı konusunda reform yapmamasını eleştirdi.

NUS başkan yardımcısı Chloe Field, bakım kredilerinin gelir testine tabi tutulmasının işçi sınıfından öğrencilerin daha fazla borçlanmasına yol açtığını belirtti. Hükûmet, öğrenim ücretlerini dondurduğunu ve kimsenin borçlandığından fazlasını ödemediğini belirtiyor. Ancak Muhafazakarlar ve İşçi Partisi bu konuda yeni öneriler sunmuyor. Liberal Demokratlar bakım burslarını geri getirmeyi, Yeşil Parti öğrenim ücretlerini kaldırmayı, Reform Partisi ise öğrenci kredilerindeki faizleri kaldırmayı vaat ediyor. Eğitim Bakanlığı ise seçim dönemi kısıtlamaları nedeniyle yorum yapmaktan kaçındı.

Geri Dön 02 Temmuz 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN