Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Mayıs 2023 Cumartesi

Muhafazakar Parti, yerel seçimlerde ciddi kayıp yaşadı

İngiltere’de 4 Mayıs’ta yapılan kısmi yerel seçimlerin ilk sonuçlarına göre, iktidardaki Muhafazakar Parti’nin oylarında ciddi ölçüde düşüş yaşadı.

Muhafazakar Parti'de yaşanan düşüşe karşın, Muhalefetteki İşçi Partisi, Liberal Demokratlar ve Yeşiller ise oylarını artırdı.

İngiltere'de yapılan ve belediye meclis üyelikleri için oy kullanılan yerel seçimlerde, ana muhalefetteki İşçi Partisi, hedeflediği tüm belediyelerde mecliste çoğunluğu sağladı. Henüz kesin olmayan sonuçlara göre Muhafazakar Parti, 228 belediyede meclis üyeliğini kaybetti; bunların 119’u İşçi Partisine, 61’i Liberal Demokratlara gitti. 

Muhafazakar Parti lideri Başbakan Rishi Sunak, ‘hayal kırıklığı yaratan’ sonuçlar alındığını kabul etti, ama yine de partisinin önemli bazı bölgelerde önde olduğunu belirtti.

Ana muhalefetteki İşçi Partisi ise, yerel seçim sonuçlarını, genel seçimleri kendilerinin kazanacağı yönünde bir işaret olarak yorumladı. 

Geri Dön 06 Mayıs 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN