Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Temmuz 2023 Cumartesi

Muhafazakar Parti hezimete uğradı

İngiltere'de yapılan ara seçimlerde, Muhafazakar Parti, çok güçlü olduğu iki bölgeden birini İşçi Partisi'ne ötekini ise liberallere kaptırdı.

İngiltere’de genel seçimlere bir yıl kala, üç bölgede ara seçime gidildi. Muhafazakar Parti, çok güçlü olduğu iki bölgeden birini İşçi Partisi’ne, birini Liberal Demokrat Parti’ye kaptırdı. Eski Başbakan Boris Johnson’ın seçim bölgesi ise, kıl payı farkla Muhafazakar Parti’de kaldı. 

İşçi Partisi, Kuzey Yorkshire’daki Selby ve Ainsty seçim bölgesinde tarihi bir zafere imza attı: Bir önceki seçimde Muhafazakar Parti’nin 20 bini aşkın farkla kazandığı bölge, bu seçimde İşçi Partisi’ne geçti. Bölgenin 25 yaşındaki İşçi Partili adayı Keir Mather, İngiltere Parlamentosu’nun en genç üyesi olacak.

İşçi Partisi lideri Keir Starmer, partisinin bölgedeki başarısını, ‘seçmenlerin değişim çağrısı’ olarak niteledi. 

Başbakan Rishi Sunak ise, ara seçim sonuçlarının yenilgi anlamına gelmediğini vurguladı, genel seçimleri yine de kazanabilecekleri konusunda ısrar etti. 

Geri Dön 22 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN