Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Ekim 2022 Salı

Maliye Bakanı’nın görevi kısa oldu

İngiltere’de eylül ayında göreve gelen yeni Başbakan Liz Truss’ın atadığı Maliye Bakanı Kwasi Kwarteng görevden alındı.

İngiltere’de eylül ayında göreve gelen yeni Başbakan Liz Truss’ın atadığı Maliye Bakanı Kwasi Kwarteng, rekor seviyede vergi indirimi açıklayan bütçe planını duyurunca piyasalarda büyük çalkantı çıkmış ve sterlin dolar karşısında ciddi değer kaybetmişti. 

Bakan, bunun üzerine ülkenin en yüksek vergi dilimini yüzde 45’ten yüzde 40’a çekmekten vazgeçtiğini duyurmuştu. Fakat bu da piyasaları sakinleştirmeye yetmeyince, Liz Truss cuma günü Maliye Bakanı’nı görevden aldı. 

Kwarteng’in yerine getirilen yeni Maliye Bakanı Jeremy Hunt, vergi indirimi paketinden tamamen vazgeçildiğini açıkladı. İngiltere’nin bu yılki dördüncü maliye bakanı olan Hunt, ‘Önümüzde zor kararlar var’ dedi, bazı vergilerin artırılmasına ihtiyaç olduğunu, en düşük vergi dilimininse yüzde 20’den 19’a düşürülebileceğini aktardı. 

Truss, Başbakanlık görevine daha geçen ay başlamış olmasına rağmen, hem muhalefetten hem de kendi partisinden çok sayıda milletvekili tarafından istifaya çağrılıyor. 

Geri Dön 18 Ekim 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN