Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Mart 2023 Cuma

Maliye Bakanı bütçe planını açıkladı: Yıllık enflasyon yüzde 3'ün altına inecek

İngiltere Maliye Bakanı Jeremy Hunt, yeni bütçe planıyla birlikte, şu an yüzde 10.1 olan enflasyonun yıl sonuna kadar yüzde 3'ün altına ineceğini ileri sürdü.

İngiltere Maliye Bakanı Jeremy Hunt, hükümetin yeni bütçe planını sundu. Bakan, şu anda yüzde 10.1 olan enflasyonun yıl sonuna kadar yüzde 2.9’a ineceğini, ekonominin resesyona girmeyeceğini ileri sürdü. 

Bakan’ın bütçe planına göre, 

- Benzin ve mazottan alınan vergiler bir yıl daha dondurulacak.

- Elektrik ve doğal gaz fiyatlarına tavan uygulaması haziran sonuna kadar uzatılacak.

- Savunma bütçesi önümüzdeki 5 yılda 11 milyar sterlin artırılacak.

- İklim değişikliğiyle mücadeleye ise 20 milyar sterlin ayrılacak. Yenilenebilir enerji kullanan işletmelere vergi rahatlığı sağlanacak.

- Çocuk bakımı yardımlarının kapsamı genişletilecek.

- İşsizlik yardımları daha sıkı denetlenecek.

Gerçekçi bulunmadı

‘The Resolution Foundation’ düşünce kuruluşu, Bakan’ın planlarını ve vaatlerini gerçekçi bulmadı, "İngiltere, felaket bir on yılla karşı karşıya" ifadelerini kullanarak, hanelerin alım gücünün önümüzdeki 10 yıl içinde yıllık 4 bin 200 sterlin düşeceği öngörüsünde bulundu.

Ama muhalefetteki İşçi Partisi de, Hunt’ın önlemlerinin kısa vadeli ve vatandaşları enflasyondaki artıştan koruyamayacak adımlar olduğu eleştirisinde bulundu. İşçi Partisi Lideri Keir Starmer, "Muhafazakarların rafları, marketlerin sebze meyve bölümleri gibi boş. Durgunluğu, istikrar diye yutturmaya çalışıyorlar" ifadelerini kullandı. 

Geri Dön 17 Mart 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN