Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Eylül 2023 Çarşamba

Londra’da sıcaklıklar 45 dereceye kadar çıkabilir

Londra Belediye Başkanı Sadık Khan, başkent için hazırlanan iklim raporunda, gelecekte sıcaklıkların 45 dereceye çıkacağının öngörüldüğünü açıkladı.

Londra’da sıcaklıklar 45 dereceye kadar çıkabilir

Birleşmiş Milletler "İklim Zirvesi Haftası" kapsamında, The Guardian gazetesine konuşan Londra Belediye Başkanı Sadık Khan, Londra için hazırlanan bağımsız iklim raporuna dikkat çekti, "Gelecekte sıcaklıkların Londra’da birkaç günden uzun olmak üzere 45 dereceye çıkacağı öngörülüyor" diye konuştu.

Khan raporu ‘endişe verici’ olarak nitelendirirken, ülkedeki alt yapının aşırı sıcaklara uygun olmaması nedeniyle bakım evlerinde, metrolarda ve okullarda sorun yaşanabileceğini vurguladı. Şehirlerin iklim krizine karşı daha fazla korunması gerektiğini belirten Londra Belediye Başkanı Khan, hükümet desteklerinin artırılması çağrısında bulundu, “İngiltere Başbakanı Rishi Sunak'ın BM Genel Kurulu'na gelmemesi ve COP28'e de gitmeyebileceği konunun hafife alındığını gözler önüne seriyor” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz yıl temmuz ayında başkent Londra'da sıcaklıkların ilk kez 40 dereceyi geçmesi üzerine okulların kapatılmış, hastanelerde bazı ameliyatlar iptal edilmişti. Şehir çevresinde çok sayıda orman yangını yaşanmıştı.

Geri Dön 20 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN