Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
22 Mart 2023 Çarşamba

"Londra Polisi, kurumsal olarak ırkçı, homofobik, ve kadın düşmanı bir erkekler kulübü"

İngiltere’de Londra Emniyet Teşkilatı hakkında yayımlanan raporda, Londra Polisi, ‘kadınları ve çocukları koruyamayan, ırkçılık, kadın düşmanlığı ve homofobinin hakim olduğu bir erkekler kulübü’ olarak nitelendirildi. 

Rapor, Mart 2021'de Sarah Everard adlı kadının, bir polis tarafından kaçırılıp tecavüz edildikten sonra öldürülmesinin ardından polise yönelik bağımsız bir inceleme yapmakla görevlendirilen Barones Louise Casey tarafından hazırlandı. 

Casey araştırmasına devam ederken, yine Londra Emniyeti’nde görevli bir polis olan David Carrick, yıllar boyunca ortaya çıkmayan, çok sayıda kadına yönelik taciz, tecavüz, ve şiddet suçlarından yargılanıp hapse girdi. Raporda, Carrick gibi polis memurlarının halen görev yapıyor olabileceği riskine değinildi ve kadınların aile içi şiddet ve taciz ihbarlarının genelde ciddiye alınmadığı hatırlatıldı.

Teşkilat yönetiminin sorunları 10 yıldır kabul etmediği belirtilen raporda, Emniyet Teşkilatı’nın kurumsal olarak ‘ırkçı, homofobik, ve kadın düşmanı’ olduğu belirtildi, ‘teşkilatın tamamen elden geçirilmesi gerektiği’ tavsiyesi yer aldı. 

Londra Belediye Başkanı Sadık Khan, rapordaki bulgular konusunda ‘tüm sorumluluğu kabul ettiğini’ söyledi.

Geri Dön 22 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN