Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Şubat 2024 Çarşamba

Kral kanser oldu

İngiltere Kralı 3'üncü Charles'a kanser teşhisi konulduğu duyuruldu.

Buckingham Sarayı tarafından yapılan basın açıklamasında, Kral Charles'ın tedavisine başlandığı, tedavisi süresince resmi devlet görevlerine devam edeceği ancak halka açık etkinliklere katılmayacağı bildirildi. İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, BBC’ye verdiği demeçte, haberin kendisini şoke ettiğini belirterek, erken teşhisin önemine dikkat çekti.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, Avrupa’da kanser vakalarının 20 yıl içinde yüzde 22,5 oranında artması bekleniyor. Sebepleri arasında hava kirliliği, sağlıksız beslenme, tarım ilaçları ve sigara öne çıkıyor. Ancak en büyük sebep, genetik.

Kanser aşısı umudu

Almanya’da Mainz merkezli biyoteknoloji firması BioNTech'in kurucu ortağı ve CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin, ilk mRNA tabanlı kanser aşılarının 2030'dan önce onaylanmasını beklediklerini bildirdi. Şahin, tıbbın uzun vadede kanseri kontrol altına alma veya ideal olarak tedavi etme konusunda doğru yolda olduğunu söyledi. Spiegel'a konuşan Şahin, "Prensip olarak, birçok kanser türünün daha erken tespit edilememesi ve tedavi edilmesinin daha kolay olmaması için hiçbir neden göremiyorum” dedi.

Geri Dön 07 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN