Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Nisan 2023 Salı

Kral Charles’ın taç giyme töreni yaklaşıyor: Çoğunluk monarşiden yana

Kral 3. Charles'ın 6 Mayıs'taki resmi taç giyme töreninden önce yapılan ankete göre; halkın yüzde 58'i hâlâ monarşinin devamını istiyor. Gençler arasında bu oran yüzde 32.

Kral Charles’ın taç giyme töreni yaklaşıyor: Çoğunluk monarşiden yana

İngiltere’de annesi Kraliçe 2. Elizabeth’in ölümünün ardından tahta çıkan Kral 3. Charles, 6 Mayıs’ta resmi törenle taç giyecek. BBC ve YouGov işbirliğiyle yapılan son ankete göre, halkın yüzde 58’i, ülkede monarşinin devam etmesinden yana. Bu oran, yaşlı nüfus arasında daha yüksek. 

Ankete göre, 65 yaşın üzerindekilerin yüzde 78’i monarşiyi destekliyor. 18-24 yaş grubundaki gençler arasında bu oran yüzde 32’ye düşüyor. Ülkede kral ve kraliçenin yerini seçimle gelecek bir devlet başkanının almasını isteyenlerin oranı ise yüzde 26. 

Uzmanlar, Kral Charles’ın taç giyme töreninin maliyetinin 50 ila 100 milyon sterlin arasında olacağını tahmin ediyor. Geçen hafta yapılan başka bir YouGov anketine göre, halkın yüzde 51’i, bu törenin vergi gelirleriyle finanse edilmesini istemiyor.

Geri Dön 25 Nisan 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN