Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Haziran 2023 Pazartesi

Kral Charles’ın ilk resmi doğum günü töreni

İngiltere'de 75 yaşına giren Kral Charles'ın resmi doğum günü kutlamaları kapsamında, başkent Londra'da askeri geçit töreni düzenlendi.

Resmi konutu Buckingham Sarayı'ndan etkinliğe katılmak üzere ayrılan Kral Charles, hükümdar olarak ilk kez at üstünde doğum günü dolayısıyla düzenlenen geçit törenine katıldı. Yaklaşık 200 at ve bin 400 askerin katıldığı etkinlik, Kral Charles ve üst düzey kraliyet mensuplarının, Buckingham Sarayı karşısındaki The Mall Caddesi ve ardından Horse Guards Parade geçit töreni alanına doğru ilerlemesiyle başladı.

Kral Charles, annesi İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in ardından 1986'dan bu yana doğum günü dolayısıyla düzenlenen törene at üstünde katılan ilk hükümdar oldu. Törenin sona ermesinin ardından kraliyet ailesi, Buckingham Sarayı'na geri döndü. 

İngiliz monarklar iki kere doğum günü kutluyor

İngiltere'de monarkların doğum günleri, 1748'den bu yana iki kez kutlanıyor. Ülkedeki hava koşulları nedeniyle hükümdarların doğum günleri hem asıl doğum günlerinde, hem de resmi olarak haziran ayının ikinci hafta sonunda çeşitli törenlerle kutlanıyor. Kral Charles'ın asıl doğum günü ise 14 Kasım olarak biliniyor.

Geri Dön 19 Haziran 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN