Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Ağustos 2023 Çarşamba

Konut fiyatlarında son 14 yılın en keskin düşüşü

Konut finansman kuruluşu Nationwide verilerine göre, İngiltere’deki konut fiyatlarında, geçtiğimiz temmuz ayında son 14 yılın en keskin düşüşü yaşandı.

Fiyatların yıllık bazda yüzde 3,8 azaldığını belirten şirket, bunun 2009’dan bu yana görülen en hızlı düşüş olduğunu belirtti. İngiltere’de ortalama bir evin fiyatı, 260 bin 828 sterline düştü. 

Konut fiyatlarındaki düşüş ev almak isteyenler için iyi bir fırsat gibi görünse de, konut kredisi faizleri, İngiltere Merkez Bankası’nın faiz artırma politikası nedeniyle son 15 yılın zirvesinde. Nationwide baş ekonomisti Robert Gardner’ın açıklamasına göre, şu anda ilk kez bir ev satın almak isteyen orta gelirli bir kişi, maaşının ortalama yüzde 43’ünü konut kredisine ayırmak zorunda kalıyor.

Geri Dön 02 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN