Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alacaklara müjde - 22 Eylül 2023 Oktan Erdikmen
Almanya’da ev almak için doğru zaman mı?
Yeni program: Pazar Sendromu - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
13 Eylül 2023 Çarşamba

Kadın cerrahlar, meslektaşları tarafından cinsel saldırıya uğruyor

İngiltere'de yapılan araştırma, kadın cerrahların üçte birinin, son beş yılda meslektaşları tarafından cinsel saldırıya uğradığını ortaya koydu.

Yapılan yeni bir araştırma, İngiltere Ulusal Sağlık Hizmetleri'nde (NHS) çalışan kadın cerrahların, meslektaşları tarafından cinsel taciz, saldırı ve bazen de tecavüze uğradığını gösteriyor.

Araştırma, genellikle kadın stajyer cerrahların, deneyimli erkek cerrahlar tarafından cinsel tacize uğradığını ve bu sorunun hala İngiltere'deki NHS hastanelerinde yaşandığını ortaya koydu.

İngiltere Kraliyet Cerrahlar Koleji, bulguların "gerçekten şok edici" olduğunu ifade etti.

Araştırmaya katılan kadınların neredeyse üçte ikisi cinsel tacizin hedefi olduklarını belirtirken, üçte biri son beş yıl içinde meslektaşları tarafından cinsel saldırıya uğradıklarını söyledi. Kadınlar, şikayet etmenin kariyerlerine zarar verebileceği endişesiyle, NHS kurumlarının bu tür olaylara müdahale edeceğine dair güvenlerinin olmadığını ifade etti.

Geri Dön 13 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN