Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Ocak 2024 Çarşamba

'Kaçak Türkleri' geri göndermek için ilk adım atıldı

İngiliz hükûmeti, Manş Denizi üzerinde ülkeye geçişinin engellenmesi ve yasa dışı geçiş yapanların sınır dışı edilmesi için Türkiye ile ortaklaşa çalışmaya hazırlanıyor.

Daily Mail gazetesinin haberine göre, İngiliz hükûmeti, ülkeye kayıt dışı giren Türk vatandaşlarının sayısının artması üzerine, Türkiye’yle resmi görüşmeleri başlatma kararı aldı. Türkiye’nin düzensiz göçmenler karşılığında, İngiltere’den yasal göçmenler için vize kolaylığı talebinde bulunacağı iddia edildi.

Arnavutluk modeli

İngiliz hükûmetinin ise Ankara’ya 'Arnavutluk modeline benzer bir çözüm' sunmaya hazırlandığı ileri sürüldü. İngiltere ve Arnavutluk arasında imzalanan anlaşma sonrasında, İngiltereye giden kayıt dışı sığınmacı sayısı yüzde 90 azalmıştı. Arnavutluk, Birleşik Krallık’a botlarla gelenlerin hızla sınır dışı edilmesine yardımcı olmak için üst düzey güvenlik önlemlerini artırma sözü vermişti. İngiliz hükûmetine bilgi ve destek sağlanacağı açıklanmıştı.

Birleşik Krallık’ın resmi verilerine göre, ülkedeki, kayıt dışı Türk vatandaşlarının sayısı 2022’de 1.127 iken, geçtiğimiz yıl 3 bin 60’a kadar yükseldi. Böylece Türk vatandaşları, Afganistan ve İran’ın ardından Birleşik Krallık’a en fazla kaçak giriş yapanlar oldu.

Telegraph gazetesinin haberine göre, İngiliz hükûmetinden bir yetkili,  Manş Denizi üzerinden teknelerle ülkeye gelen Türklerin çoğunlukla ekonomik nedenlerle iltica ettiğini savundu.

Geri Dön 10 Ocak 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN