Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Ağustos 2023 Perşembe

İtfaiyeciler: Göçmen gemisi ‘ölüm tuzağı’

İngiltere'de göçmenlerin yerleştirilmesi planlanan dev gemi, sadece iki yangın çıkışı olduğu için itfaiyeciler tarafından 'ölüm tuzağı' olarak nitelendirildi.

İtfaiyeciler: Göçmen gemisi ‘ölüm tuzağı’

İngiltere İtfaiyeciler Birliği, ülkeye yasa dışı yollarla gelen göçmenlerin yerleştirilmesi planlanan ‘Bibby Stockholm’ isimli dev gemide yangın güvenliğine dair ciddi endişeler olduğu uyarısında bulundu. İtfaiyeciler, sadece iki yangın çıkışı olan gemiyi ‘potansiyel ölüm tuzağı’ olarak niteledi. 

İtfaiyeciler Birliği, 550 kişinin yaşaması planlanan 222 odalı geminin aşırı kalabalık olacağını vurguladı, dar koridorlar ve tahliye noktalarının yetersizliği nedeniyle yangın tehlikesine karşı yeterince güvenli olmadığı uyarısında bulundu.

İçişleri Bakanlığı, gemiye ilk 50 sığınmacının 1 Ağustos Salı günü yerleştirilmesini planlıyordu. Ancak, yangın tehlikesi nedeniyle bu tarih ertelendi. Bir bakanlık sözcüsü, sağlık güvenlik görevlilerinin onayı alınanan kadar gemiye sığınmacıların yerleştirilemeyeceğini bildirdi.

En az 18 ay boyunca, 18-65 yaşları arasındaki yaklaşık 550 erkek sığınmacıyı barındırması planlanan gemi, İngiliz hükümetinin radikal göçmen politikalarını yeniden gündeme taşımıştı. İnsan hakları örgütleri, sığınmacıların ’yüzen hapishane’ olarak tanımladıkları gemide barındırılmasının ‘insanlık dışı’ olduğu açıklamasında bulunmuştu. 

Geri Dön 03 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN