Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
24 Kasım 2022 Perşembe

İskoçya’nın ‘bağımsızlık referandumu’ başvurusu reddedildi

Birleşik Krallık Yüksek Mahkemesi, İskoçya yönetiminin ikinci kez bağımsızlık referandumuna gitme talebini oy birliğiyle reddetti.

Birleşik Krallık Yüksek Mahkemesi, İskoçya yönetiminin ikinci kez bağımsızlık referandumuna gitme talebini oy birliğiyle reddetti. Mahkeme, İskoçya Parlamentosu’nun yetkilerinin sınırları olduğunu belirtti. 

İskoçya Başbakanı Nicola Sturgeon, İskoçya'ya Londra'nın onayı olmadan kendi geleceğini belirleme hakkı verilmemesini eleştirdi, “İskoçya’nın bağımsızlığı için başka bir yol bulacağız” açıklamasında bulundu. 

İskoçya’da 2014 yılında bağımsızlık için bir referandum yapılmış, seçmenlerin yüzde 55’i Birleşik Krallık’ta kalma yönünde oy kullanmıştı.

Geri Dön 24 Kasım 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN