Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Nisan 2023 Perşembe

İskoçya Eski Başbakanı Nicola Sturgeon'ın eşi gözaltına alındı

Geçtiğimiz ay İskoçya Ulusal Partisi (SNP) liderliğinden ve başbakanlıktan istifa eden Nicola Sturgeon’un eşi ve partinin eski teşkilat başkanı Peter Murrell, SNP’nin mali işleri ile ilgili sorgulanmak üzere gözaltına alındı. 

Peter Murell, 1999 yılından bu yana yürüttüğü SNP Teşkilat Başkanlığı görevinden, ‘partinin üye sayısındaki düşüş konusundaki yanıltıcı açıklamalarla ilgili sorumluluğu’ nedeniyle geçtiğimiz ay istifa etmişti. 

İskoçya polisi, 2021 yılında, bağışların kullanılış biçimine ilişkin şikayetler üzerine, SNP'nin hesaplarıyla ilgili bir soruşturma başlatmıştı. Ancak Sturgeon, istifasında polisin soruşturmasının rol oynamadığını vurgulayarak, ‘partinin hesaplarıyla ilgili hiçbir sorun olmadığını’ öne sürmüştü. 

SNP’nin yeni lideri ve İskoçya Başbakanı Hamza Yusuf, polis soruşturmasıyla ilgili yorum yapmayı reddetti. 

Geri Dön 06 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN