Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Maliye Bakanı: Almanya'da çok az çalışılıyor - 18 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Nisan 2024 Pazartesi

İranlı gazeteci evinin önünde bıçaklandı

Londra'da İran'ın hükümet karşıtı protestolarını yayınlayan Iran International televizyon kanalının 36 yaşındaki sunucusu Poruia Zeraati, evinin önünde bıçaklandı. 

Olay, Londra Metropolitan Polis Teşkilatı tarafından terörle mücadele birimi araştırılmakta olup, Zeraati'nin hastaneye kaldırıldığı ve durumunun iyi olduğu bildirildi.

Iran International, yaklaşık 18 ay önce İran'da gerçekleşen protestoları geniş çapta aktaran kanallardan biriydi. Kasım 2022'de, kanalın iki çalışanına hayatlarıyla ilgili tehlikeler konusunda uyarıda bulunuldu. Kanalın binasının güvenliği artırıldı, çevresine beton bloklar konuldu ve silahlı polisler nöbet tutmaya başladı. İran İstihbarat Bakanı İsmail Khatib, kanalı bir terör örgütü olarak ilan ettiklerini açıkladı. Iran International, Tahran tarafından protesto eylemlerini teşvik etmekle suçlanıyordu.

Şubat 2023'te Londra'daki faaliyetlerine ara verip yayınlarını Washington'a taşıyan kanal, İran'dan gelen devlet destekli tehditlerde büyük artış olduğunu belirtmişti. Eylül'de Londra'da farklı bir lokasyonda yayınlarına devam ettiğini duyurdu. Londra Emniyeti'ne göre, 2022'den bu yana İran rejimine düşman görülen kişilere yönelik 15 kaçırma veya öldürme girişimi engellendi.

Geri Dön 01 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN