Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Kasım 2022 Cuma

İngiltere’ye göç rekoru

İngiltere’ye Haziran 2021 ila Haziran 2022 arasında net göç 504 bin kişi oldu. Net göç, ülkeye gelenlerin sayısı ile ülkeden gidenlerin sayısı arasındaki farkı ifade ediyor.

Ulusal İstatistik Ofisi verilerine göre, Haziran 2021 ila Haziran 2022 döneminde İngiltere’ye göç edenlerin sayısı, ülkeden ayrılanlardan 504 bin kişi daha fazla oldu. Böylece, 2015’te kaydedilen 390 bin rekoru kırıldı ve İngiltere’ye net göç sayısı ülke tarihinin en yüksek seviyesine ulaştı. 

Ülkeye göç edenlerin büyük kısmının Ukrayna, Afganistan ve Hong Kong’dan gelen mülteciler olduğu, bunların yanı sıra yabancı öğrenci sayısında da artış yaşandığı kaydedildi. 

Başbakan Rishi Sunak, dün yaptığı açıklamada İngiltere’ye göç sayısını büyük ölçüde azaltma sözü vermişti. Kendisinden önceki birçok Muhafazakar Partili başbakan da aynı vaatte bulunmuş, fakat hiçbiri hedeflerine ulaşamamıştı. 

Geri Dön 25 Kasım 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN