Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Aralık 2023 Çarşamba

İngiltere’ye 5 trilyon dolarlık kölelik faturası

Barbados Başbakanı Mia Mottley, 'görülmeyi ve duyulmayı talep ediyoruz' diyerek, İngiltere’nin 5 trilyon dolarlık tazminat ödemesi gerektiğini savundu.

İngiltere Kralı 3’üncü Charles, geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir açıklama, “Köleliği konuşmanın vakti geldi, geçmişimizle yüzleşmek zorundayız” ifadelerini kullanmıştı. 

Barbados Başbakanı Mia Mottley, görülmeyi ve duyulmayı talep ediyoruz çağrısında bulunarak, İngiltere’nin 5 trilyon dolarlık bir tazminat ödemesi gerektiğini savundu. Mottley, Kral 3’üncü Charles'ın kölelikle ilgili açıklamalarını umut verici olarak nitelendirdi. 

Brattle Group’un araştırmalarına göre, İngiltere’nin sömürgeci faaliyetleri nedeniyle, 14 ülkeye, 24 trilyon dolar, İspanya'nın 17,1 trilyon dolar, Fransa'nın 9,2 trilyon dolar, Hollanda'nın ise 4,86 trilyon dolar tazminat borcu olduğu tahmin ediliyor.

Geri Dön 13 Aralık 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN