Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
22 Ekim 2022 Cumartesi

İngiltere’de yeni Başbakan kim olacak?

Boris Johnson’un ardından göreve gelen Liz Truss 45 günde istifa etti. Yeni adaylar arasında Rishi Sunak, Suella Braverman ve Boris Johnson var. İşçi Partisi ise erken seçim istiyor.

İngiltere Başbakanı Liz Truss, göreve geldikten sadece 45 gün sonra istifa ederek en kısa süre görevde kalan İngiltere Başbakanı oldu. Truss, bu kadar kısa süre görevde kalmasına rağmen devletten yıllık 115 bin sterline kadar ödenek talep edebilecek. Muhalefet partileri, Truss’ın bu parayı hak edecek kadar görevde kalmadığını söyleyerek vergi mükelleflerinin parasından alınan bu ödeneğin ona ödenmemesi gerektiğini savundu. 

Yeni İngiltere Başbakanı’nın önümüzdeki hafta seçilmesi bekleniyor. Konuşulan isimler arasında eski Maliye Bakanı Rishi Sunak, eski İçişleri Bakanı Suella Braverman, ve hatta yine aylar süren baskının ardından istifa eden eski Başbakan Boris Johnson var. 

Öte yandan İşçi Partisi ise Muhafazakar Parti’nin artık İngiltere’yi yönetemediğini savunarak erken seçim talep ediyor.

Geri Dön 22 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN