Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Mart 2023 Perşembe

İngiltere’de son yılların en büyük grevi

İngiltere'de son yılların en büyük grevi yapıldı. Yüz binlerce öğretmen, hekim, memur, gazeteci ve metro çalışanı iş bıraktı.

İngiltere’de yüksek enflasyon nedeniyle tarihi bir alım gücü kaybına uğrayan emekçilerin grev dalgası artarak devam ediyor. Yüz binlerce öğretmen, doktor, memur, metro çalışanı ve gazeteci dün iş bıraktı. 400 bini aşkın kişi grevdeydi. Sendikalar Konferasyonu, ülkede 10 yılı aşkın zamandır bu ölçekte bir grev düzenlenmediğini belirtti. 

Grev nedeniyle dün başkent Londra’da metro seferleri yapılamadı. Ülke genelindeki okulların çoğunda öğretmenler de greve katıldı. İngiltere’de öğretmenler, geçen yıl çift haneli enflasyon karşısında sadece ortalama yüzde 5 zam almıştı. 

Öğretmenlerin grevi bugün da devam edecek. Ayrıca üniversite çalışanları bugün ve yarın, demir yolu çalışanları ise bugün ve 18 Mart’ta yeniden greve gidecek. 

Geri Dön 16 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN