Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Ocak 2023 Pazar

İngiltere’de bu hafta neler yaşandı?

Ada ülkesinin gündeminde yine grevler var. Meclis’e sunulan grev karşıtı yasa sonrası işçiler tepkili. İşte gündemden öne çıkanlar…

İngiltere’de bu hafta neler yaşandı?

Hükümet polise yeni yetkiler vermeye hazırlanıyor

 

İngiltere hükûmeti, giderek büyüyen grev ve protesto dalgasını kontrol altına almak için, ‘kamu düzenini bozan’ eylemlerin tanımını genişleterek polise yeni yetkiler vermeye hazırlanıyor. Mevcut yasalara göre polis, protestolara ancak ‘kamu düzeninde ciddi aksama’ olduğuna dair kanıt gösterebilirse müdahale edebiliyor. Ancak hükümetin planladığı değişik yürürlüğe girerse, polisin kamu düzeninin bozulmasını beklemeden protestoları engellemesi mümkün olacak.

Grevler sırasında kamu hizmetlerinin belirli bir seviyede tutulmasını öngören ve bazı işçilere çalışma zorunluluğu getiren yasa tasarısı da Parlamento'da. Tasarı yasalaşırsa, demir yolu, sağlık, eğitim, itfaiye ve sınır güvenliği gibi birçok sektörden işçinin grevler sırasında da çalışması zorunlu olacak, zorunluluğa uymayan çalışanlar işten atılabilecek. 

Ambulans personeli ve hemşireler yeniden greve gidecek

On binlerce ambulans personeli ve hemşire anlamlı bir maaş artışı istiyor. Talepleri karşılanmayan ambulans personeli, şubat ve mart aylarında toplam 4 gün grev yapacak. Hemşireler ise 6 ve 7 Şubat tarihlerinde iş bırakacak.

Yüzlerce polis taciz iddiasıyla inceleme altında

Londra Polis Teşkilatı’ndan üst düzey polis memuru David Carrick, görevini kurbanlarını korkutmak için kötüye kullanarak en az 49 cinsel taciz ve 24 tecavüz suçu işlediğini itiraf etti. Memurun itirafı üzerine Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturmaya göre, başkentte 800’den fazla polisin taciz ve şiddet suçları nedeniyle inceleme altında olduğu açıklandı. 

Başbakan Sunak, emniyet kemeri takmadığı için tepki çekti

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak’ın resmi sosyal medya hesabında yayımladığı bir videoda, hareket halindeki otomobilin yolcu koltuğunda olmasına rağmen emniyet kemeri takmadığı tespit edilmişti. Polis, görüntülerle ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı. Başbakana ceza kesilip kesilmeyeceği merak konusu.

Geri Dön 22 Ocak 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN