Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Ocak 2023 Pazar

İngiltere’de bu hafta neler yaşandı?

Kadro açıkları ve grevler sebebiyle acil servislerdeki bekleme süreleri can almaya başladı. İşte İngiltere'de bu hafta yaşananlar...

İngiltere’de bu hafta neler yaşandı?

Yeni yıla, önceki yıllardan kalan sorunlarla girdi İngiltere. Kadro açıkları ve grevler sebebiyle acil servislerdeki bekleme süreleri can almaya başladı. Bazı hastanelerde olağanüstü hâl (OHAL) ilan edildi. Ülkede her hafta 300 ila 500 kişinin bekleme süresi nedeniyle öldüğü açıklandı.

Demir yolu işçileri grevde

Ülkede 40 bin demir yolu işçisi de maaş zammı ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebinin karşılanmaması üzerine greve gitti. Ülkede her 5 trenden 4’ü iptal oldu.

Sunak sendika liderlerini çağırdı

Tüm bunlar yaşanırken daha önce işçileri suçlayan hükûmet harekete geçti. Başbakan Rishi Sunak, pazartesi günü (yarın) ülkede greve giden tüm sendika liderlerini görüşmeye çağırdı. Sunak sendika liderleriyle ‘dürüst ve yetkin’ bir konuşma yapmak istediklerini söyledi.

Grevlere karşı sert yasa hazırlığı

Bununla birlikte grevlere karşı çok sert bir yasa hazırlığı yapılıyor. Planlanan tasarıyla göre işverenler; demir yolları, itfaiye, ambulans gibi kritik hizmetlerde greve giden sendika üyelerini işten atabilecek.

2023'ün beş vaadi

Başbakan Sunak da 2023 yılına dair hedeflerini açıkladı. Beş ana vaat sundu. Bunların üçü enflasyonu kontrol altına almak ve alım gücündeki kaybı hafifletmek üzerine. Sunak daha yüksek maaş ve daha iyi iş fırsatı sözü verdi. Bir diğer vaadi ise sağlık sistemindeki sorunlara ilişkin oldu. Sunak bekleme sürelerini azaltmayı vaat etti. Beşinci hedef olarak ise yasa dışı göçün durdurulması ve düzensiz göçmenlerin hızla sınır dışı edilmesi belirlendi.

BioNTech ile ortak kanser aşısı

BioNTech kanser aşısı için de çalışmalar yapıyor. Şirketin kurucu ortaklarından Prof. Dr. Özlem Türeci, kanserin kompleks bir hastalık olması nedeniyle aşının her hastaya özel hazırlanacağı ve birden fazla kez yapılması gerekeceği görüşünde. BioNTech’in kanser aşısı araştırmalarına ortak olan ilk ülke İngiltere oldu. İngiltere’de ilk hastalar, önümüzdeki eylül ayından itibaren araştırmalara katılabilecek. 

Geri Dön 08 Ocak 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN