Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Şubat 2024 Pazar

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

İngiltere'nin gündeminde bu hafta; Boris Johnson'un röportaj için 1 milyon dolar istemesi, Assange kararı ve Rusya'ya yeni yaptırımlar vardı. İşte yaşananlar...

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

İngiltere hükûmeti, Ukraynalıların vizelerini 18 ay uzatma kararı aldı. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, kararın İngiltere'ye gelen yaklaşık 200 bin Ukraynalıyı kapsayacağı, sosyal yardım, eğitim ve sağlık hizmetleri almaya devam edebilecekleri duyuruldu. Karara göre, uzatma başvuruları, Ocak 2025’ten itibaren yapılabilecek ve sığınmacılar vizelerinin son 3 ayı içinde başvuruda bulunabilecek. Ukraynalı sığınmacılara ilk etapta 3 yıl vize hakkı tanınmıştı.

Assange kararı ertelendi

Wikileaks kurucusu Julian Assange hakkındaki ABD'ye iade davası, İngiltere'de görülen duruşmayla devam etti ancak karar ileri bir tarihe ertelendi.

Boris Johnson röportaj için 1 milyon dolar istemiş

Ünlü gazeteci Tucker Carlson, eski İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın Ukrayna hakkında röportaj yapmak için 1 milyon dolar talep ettiğini açıkladı. Carlson, Boris Johnson’un röportaj için 1 milyon ABD dolarını, altın veya bitcoin şeklinde talep ettiğini ifade etti.

İngiltere bütçesi 16,7 milyar sterlin fazla verdi

İngiltere'de bütçenin geçen ay 16,7 milyar sterlin fazla verdiği açıklandı. Vergi gelirleri ise yıllık bazda 1,8 milyar sterlin azaldı. Kurum tarafından yapılan açıklamada, söz konusu bütçe fazlasının aylık bazda son 31 yılın en yüksek seviyesine ulaştığı duyuruldu.

Rusya’ya yeni yaptırım kararı

Dışişleri Bakanı David Cameron, Rusya'ya yeni yaptırımlar uygulanacağını duyurdu. Cameron, "Rusya’nın finansal kaynaklarını kurutarak, bu yasa dışı işgale son vereceğiz" açıklamasını yaptı. Cameron, "Bu savaş ne kadar sürerse sürsün Ukrayna’yı desteklemeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Geri Dön 25 Şubat 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN