Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Şubat 2024 Pazar

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

İngiltere'nin gündeminde bu hafta; kansere yakalanan Kral Charles ve binlerce kuryenin yaptığı iş bırakma eylemi vardı. İşte yaşananlar...

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

Londra Ulaşım Dairesi, bariyerlerden atlayarak metrolara ücretsiz binenlere ve personele saldıranlara uygulanan para cezasının yüzde 20 artırılacağını bildirdi. Hazırlanan rapor; geçtiğimiz yıl, 19 bin 614 kişiye metroya biletsiz bindiği için para cezası verildi. İstatistikler bu oranın 2022 yılına göre yüzde 56 yükseldiğini ortaya koydu.

Kansere yakalanan Kral Charles'tan ilk açıklama

İngiltere Kralı 3'üncü Charles, kanser teşhisi aldıktan sonra yaptığı ilk açıklamada, kendisine gösterilen destek ve iyi dileklere teşekkür etti. Sandringham House Sarayı'nda tedavi gören Kral, "Kanserle mücadele eden her birey gibi, bu tür pozitif mesajlar büyük bir teselli ve motivasyon kaynağı" dedi. Kral, aldığı teşhisi paylaşmanın, kanserle mücadele edenler ve onları destekleyen kuruluşlara dikkat çekmenin önemine vurgu yaptı.

Ünlü mağaza zincirine kayyım atandı

Birleşik Krallık’ta kozmetik mağaza zinciri The Body Shop’a kayyım atandığı duyuruldu. 206 şubesi bulunan markayı, Kasım 2023’te 207 milyon sterlin karşılığında Alman devi Aurelius satın almıştı. Ancak Noel ve yeni yıl satışlarının beklenin altında kalması nedeniyle, şirket işletmenin sürdürülebilir olmaktan uzak olduğu bildirmişti.

Kayıt dışı göçmenlere ev kiralayanlara ceza

İngiltere'de, kayıt dışı göçmenlere ev kiralayanlara kesilen ceza artırıldı. İlk seferde 10 bin, tekrarlaması hâlinde 20 bin sterlin ceza kesilecek. 

Binlerce kurye iş bıraktı

İngiltere’de çarşamba günü yaklaşık 3 bin motorlu ve araçlı kurye iş bırakma eylemi yaptı. Maaşlarının yükseltilmesini ve çalışma şartlarının iyileştirilmesini talep eden emekçiler saat 17.00 ila 22.00 arasında iş bıraktı. 

Geri Dön 18 Şubat 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN