Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Şubat 2024 Pazar

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

İngiltere'nin gündeminde bu hafta; Londra'daki anne ve kızlarına asitli saldırı, eczanelerde muayene dönemi ve elektronik sigara yasağı vardı. İşte yaşananlar...

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

İngiltere’de eczane hizmetlerinde ‘Pharmacy First’ (Önce Eczane) dönemi başladı. Düzenlemeler kapsamında hastalar belirli koşullara bağlı olarak hekim randevusuna gerek kalmadan eczanelerde muayene olabilecek. Eczacılar, sinüzit, boğaz, kulak ağrısı, böcek ısırıkları, zona ve komplike olmayan idrar yolu enfeksiyonları için hastaları tedavi edebilecek. Hekim muayenesine gerek kalmadan eczacılar tarafından reçete edilen ilaçlar da yazılabilecek.

Elektronik sigaralara yasak kararı

İngiltere'de hükûmetin aldığı kararla birlikte, tek kullanımlık elektronik sigaraların çocuklara satışı yasaklanacak. Son üç yılda 11-15 yaş aralığındaki çocuklarda elektronik sigara kullanımının üç kat arttığı belirtildi. Ayrıca, son 2 yılda tek kullanımlık elektronik sigara kullanan 11-17 yaş arası çocuk sayısının 9 kat arttığı ifade edildi. Bu çerçevede, elektronik sigaralardaki aroma azaltılacak, paketler daha az dikkat çekici hâle getirilecek ve marketlerde daha az görünür olacak. Nikotin içeren sigara dışı ürünlerin çocuklara satışı da yasaklanacak. Çocuklara bu ürünleri satanlara 2 bin 500 sterlin ceza uygulanacak.

Edinburgh’ta kaldırımlara park yasağı

İskoçya’nın Edinburgh kentindeyse, kaldırımlara park yasağı uygulaması başladı. Kaldırıma park eden sürücülere 100 pounda kadar ceza verileceği duyuruldu. Ayrıca çift yönlü park edilmesinin de yasaklanacağı belirtildi.

Anne ve kızlarına asitli saldırı

Londra’da bir anne ve iki kızının üzerine asit atıldı. Clapham kasabasında yaşanan olayda, 5 polis ve yardım etmeye çalışan 4 vatandaş yaralandı. Saldırıya uğrayan kız çocuklarının sekiz ve üç yaşlarında olduğu, yaralarının kalıcı olabileceği açıklandı.

Şirket iflaslarında son 30 yılın rekoru

Birleşik Krallık’ta, şirket iflaslarında 1993 yılından bu yana en yüksek seviyeye ulaşıldı. İngiliz hükûmetine bağlı çalışan İflas Hizmetleri, 2023’te İngiltere ve Galler’de iflas eden şirket sayısının 25 bin 158’e yükseldiğini açıklandı. Ekonomistler iflasları; enerji krizi, enflasyon ve dünya genelindeki krizlerin tetiklediğini belirttiler.

Geri Dön 04 Şubat 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN