Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Ocak 2024 Pazar

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

İngiltere'nin gündeminde bu hafta; İrlanda'da başlayan tarihin en büyük grevlerinden biri, Londra'daki lüks saat çetesi ve Brexit sonrası oturum izni karmaşası vardı. İşte yaşananlar...

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

Birleşik Krallık’ta, İrlanda’nın kuzeyinde 16 sendika, ülke tarihindeki en büyük grevlerden birini başlattı. Yaklaşık 173 bin emekçi greve gitti. Kamu sektörü çalışanlarının eylemlerinde, öğretmen, memur, sağlık çalışanları, otobüs şoförleri ve makinistler meydanlara indi. Sendika, çalışanlar için adil ücret ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi çağrısında bulundu.

Londra’da 6 ayda 4 milyon sterlinlik lüks saat çalındı

Londra Metropolitan Polis Teşkilatı, lüks saatlere yönelik hırsızlık yapan bir çete olduğunu duyurdu. Çetenin 2022 yılında, nisan ve eylül aylarında, üç yüzün üzerinde olaya karıştığı, 6 ayda toplam 4 milyon sterlin değerinde saat çaldığı açıklandı. Kurbanların çoğunlukla, lüks gece kulübü, restoran gibi mekanlardan çıkan kişiler olduğu belirtildi.

Brexit sonrası başvuru tarihini kaçıranlara kolaylık

İçişleri Bakanlığı, Brexit sonrasında, başvuru tarihini kaçıran AB vatandaşlarına oturum izni için kolaylık tanınacağını duyurdu. Buna göre, oturum başvurusunda, son tarihi kaçıranların ülkede kalmasına olanak sağlanacağı belirtildi. Kararın, İngiltere’de yıllardır yaşayan, vergi ödeyen bazı Avrupa Birliği vatandaşlarının banka hesaplarının dondurulması ve işlerini kaybetmelerine neden olması nedeniyle alındığı belirtildi.

Hizb-ut Tahrir terör örgütü ilan edildi

Hükûmet, Hizb-ut Tahrir'i Yahudi karşıtı bir grup olarak nitelendirerek, terörist gruplar listesine alınacağını duyurdu. Söz konusu örgüte üye olanların suçlu kapsamına alınacağı, haklarında 14 yıla kadar hapis cezası verilebileceği bildirildi. Kararın, parlamento tarafından kabul edilmesi halinde 19 Ocak itibarıyla yürürlüğü girmesi bekleniyor.

Karl Marx’ın yanına gömülmenin bedeli 30 bin dolar

Başkent Londra'da, Karl Marx'ın gömülü olduğu mezarlıkta yeni alanlar açıldı. Söz konusu mezarlığa yakılarak defnedilmenin bedeli 6 bin, yakılmadan defnedilmenin bedeliyse 30 bin dolar olarak açıklandı.

Geri Dön 21 Ocak 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN