Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
29 Ekim 2023 Pazar

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

İngiltere'nin gündeminde bu hafta; Filistin-İsrail arasındaki çatışmalar ve ekonominin halk üzerindeki etkisi vardı. İşte yaşananlar...

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

Gazze’de İsrail bombardımanı ve çatışmalar sürerken, İngiltere İsrail’e desteğini açıkladı. İngiltere Başbakanlık Sözcüsü, Gazze’de ateşkesi desteklemediklerini duyurdu ve “Ateşkes sadece Hamas'a hizmet eder" dedi. Sözcü, 'İsrail’in kendini savunma hakkı' olduğunu savunarak, “İsrail’in yanındayız" mesajını verdi. BM Genel Kurulunda yapılan ‘insani ateşkes’ oylamasında da Birleşik Krallık çekimser kaldı.

Kredi notu 'negatif'ten 'durağan'a çevrildi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, İngiltere'nin kredi notunu "Aa3" olarak teyit etti ve not görünümünü "negatif"ten "durağan"a çevirdi. Bu karar, geçen yıl yaşanan bütçe belirsizliğinin yerini politika istikrarına bıraktığına dair bir işaret olarak kabul ediliyor. Diğer bir kredi derecelendirme kuruluşu olan Standard & Poor's (S&P) ise İngiltere'nin kredi notlarını teyit ederek ekonominin olumsuzluklara rağmen dirençli bir performans sergilediğini ve bütçe açıklarının azalacağını belirtti.

İşçi sınıfı kent merkezlerini terk ediyor

Yapılan son araştırma, Birleşik Krallık'ta işçi sınıfının artan kiralar ve hayat pahalılığı nedeniyle kent merkezlerinden kaçtığını ortaya koydu. Raporda, Bristol şehir merkezinde kiraya verilen evlerdeki dar gelirli hane sayısının yüzde 38, Glasgow’da yüzde 20, Londra, Sheffield ve Liverpool'da yüzde 10'un üzerinde azaldığı belirtildi.

Üniversite öğrencilerinin maliyetleri arttı

Yapılan son araştırma, İngiltere’de üniversite öğrencilerinin maliyetinin son iki yılda yüzde 15 arttığını ortaya koydu. Unipol'ün araştırması, eğitim kredileriyle geçinen öğrencilerin, haftanın sonunda sadece 50 peni kaldığını ortaya koydu. En yüksek artışın Bristol gibi üniversite şehirlerinde olduğu kaydedildi. Geçimini sağlamak için iki işte birden çalışan öğrenci sayısının artığı bildirildi.

Muhammed isimli İngiliz milletvekili Kanada’da sorguya çekildi

İngiltere’de İşçi Partili bir milletvekili ismi Muhammed olduğu için durduruldu, uzun bir süre Kanada uçağına alınmadı. Avam Komitesi Başkanı Clive Betts, olayı "ırkçı ve İslamofobik olarak nitelendirdi. Kanada Havayolları yetkililerinin milletvekili Muhammed Yasin’e yanında bıçak ya da silah taşıyıp taşımadığını sordu. Yasin'in İngiltere'ye dönüş yolculuğunda da benzer şekilde sorguya çekildiği belirtildi. 

Geri Dön 29 Ekim 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN