Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Ekim 2023 Pazar

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

İngiltere'nin gündeminde bu hafta; uzman ve pratisyen hekimlerin ortak grevi, Kosova'ya gönderilen askerler ve okullarda cep telefonunun yasaklanması vardı. İşte yaşananlar...

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

İngiliz kuvvetleri, NATO'nun isteği üzerine Kosova'daki 'barışı koruma' misyonunda görev alacak. İngiltere Savunma Bakanlığı, Kosova'nın kuzeyinde 24 Eylül'deki olaylar sonrasında İngiliz kuvvetlerinin NATO'nun Kosova'daki barışı koruma misyonuna dahil edileceğini açıkladı.

Kraliyet ailesinin internet sitesi hacklendi

İngiliz kraliyet ailesinin resmi internet sitesi, Rus hackerların hedefi oldu. Kraliyet ailesine ait bir kaynak, internet sayfalarının siber saldırıya maruz kaldığını doğruladı. Bu siber saldırı nedeniyle yaklaşık bir buçuk saat boyunca internet sitesine erişilemedi.

Sunak: Ukrayna’ya savaşmak için tek bir İngiliz askeri gitmeyecek

Başbakan Rishi Sunak, İngiltere’nin Ukrayna’ya destek için asker göndereceği iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi. İngiltere Savunma Bakanı Grant Shapps’ın verdiği demece atıfta bulunan Sunak, “Ukrayna’ya savaşmak için tek bir İngiliz askeri gitmeyecek” diye konuştu.

Uzman ve pratisyen hekimler yeniden greve gitti

24 bin uzman doktor ile 61 bin pratisyen ve asistan hekim üç günlük greve gitti. Uzman ve pratisyen hekimler, ilk kez 20 Eylül'de birlikte 24 saatlik çifte greve gitmişti. Enflasyonun üzerinde maaş artışı talebinde bulunan uzman doktorlar bu yıl 4 kez, yüzde 35 ücret artışı isteyen pratisyen ve asistan hekimler ise 7 kez iş bıraktı. 

Son 139 yılın en sıcak eylülü

İngiliz Meteoroloji Kurumunun (Met Office) verilerine göre Birleşik Krallık’ta 1884 yılından bu yana en sıcak eylül ayı yaşandı. Buna ek olarak yağışların da ortalamanın üzerinde olduğuna dikkat çekildi.

Exeter Üniversitesi’nde büyü ve sihir müfredata giriyor

Exeter Üniversitesi’nde gelecek yıl eylül ayında büyücülük alanında yüksek lisans programı açılacağı duyuruldu. Üniversite yönetimi kararın, büyüye olan ilginin artması nedeniyle alındığını, sihrin toplum ve bilim üzerindeki etkisinin inceleneceğini açıkladı.

İslam merkezinin kundaklanmasında polis ihmali iddiası

İngiltere’nin başkenti Londra’da İslam merkezine ait bir enstitünün kundaklanmasında polis ihmali olduğu iddia edildi. Al-Falah Enstitüsü yetkilileri, polise yapılan saldırı ihbarına rağmen olaya müdahale edilmediğini, ikinci kez gelerek binayı kundakladığını savundu. 26 Eylül gecesi yaşanan ilk olayda, zanlılar, duvarlara, koltuklara, halılara, binadaki yüzlerce Kur'an-ı Kerim ve dini kitaba zarar vermişti. Tüm ihbarlara rağmen polis olay yerine gelmediği için aynı gece zanlılar kurumu ateşe vermişti. Polis, binadaki yangın alarmının devreye girmesiyle, itfaiyenin ardından bölgeye gelmişti. 

Okullarda cep telefonu yasaklanabilir

İngiliz hükûmeti, okullarda cep telefonu kullanımının yasaklanmasını planlıyor. Eğitim Bakanı Keegan, derslerdeki en büyük sorunun dikkat dağınıklığı olduğuna işaret ederek, genel bir telefon yasağından yana olduğunu duyurdu. Buna ek olarak öğrencilerin akıllı telefonları kullanarak zorbalık yaptığı, gizli fotoğraf ve videolar da çekildiği belirtildi.

Geri Dön 08 Ekim 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN