Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Ekim 2023 Pazar

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

İngiltere'nin gündeminde bu hafta; yüzden fazla polisin silah ruhsatlarını iade protestosu vardı. İşte yaşananlar...

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, The Sunday Times gazetesine verdiği röportajda, miras intikal vergisini düşürmeyi planladığını duyurdu. Siyasi çevreler Sunak’ın demecini seçim manevrası olarak değerlendirdi. Birleşik Krallık’ta yapılan anketlere göre; ülke genelinde yurttaşlar tarafından en gereksiz bulunan verginin miras intikal vergisi olduğu ortaya çıktı.

100’den fazla polis silah ruhsatını iade etti

Londra’da geçen yıl bir polise siyahi bir gencin öldürülmesiyle ilgili olarak cinayet suçlamasıyla dava açılmıştı. Geçen hafta başlayan duruşmalarla birlikte 100’ün üzerinde polis, süreci protesto ederek silah ruhsatlarını iade etmeye başladı. Savunma Bakanlığı görevden çekilen polislerin yerine şimdilik başka bölgelerden gelen meslektaşlarının görev yaptığını, personel sıkıntısı durumunda gerekirse askerin devreye girebileceğini duyurdu. 

İçişleri Bakanı Suella Braverman, silahlı polis memurlarının 'tamamen arkasında' olduğunu ve yurttaşların güvenliği için cesur silahlı polisin korumasına ihtiyacı olduğu belirtti.

Tehlikeli Köpekler Yasası protesto edildi

İngiltere'de Bully XL cinsi köpeklerin yasaklanmasını öngören Tehlikeli Köpekler Yasası protesto edildi. İngiltere Başbakanı Rishi Sunak'ın geçen hafta Bully XL cinsi köpeklerin toplum için tehlikesinin açık olduğunu ve bu türün yasaklanması için acil talimat verdiğine dair açıklamasının ardından Bully XL cinsi köpek sahipleri Londra'nın merkezinde gösteri düzenlendi.

Tek kullanımlık çatal, bıçak, tabak yasaklanıyor

İngiliz hükûmeti, tek kullanımlık çatal, bıçak, tabak gibi tek kullanımlı plastik ürünleri yasaklamaya hazırlandığını duyurdu. Çevre kirliliğini azaltma hedefiyle başlayacak uygulamanın süpermarketler ya da paket servisler tarafından kullanılan plastik ürünleri kapsamayacağı bildirildi. 

Geri Dön 01 Ekim 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN