Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Eylül 2023 Pazar

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

İngiltere'nin gündeminde bu hafta; kira fiyatları ve hastanelerdeki 'çifte grev' vardı. İşte yaşananlar...

Kiralık konutlardaki yeni sözleşmeler, geçen ay yıllık bazda yüzde 12 artış kaydetti. Emlak şirketi Hamptons'tan yapılan açıklamada, ülkede kiralık konutlarda yeni kira sözleşmelerinin ağustosta yüzde 12 yükselişle 2014 yılından bu yana en hızlı artışı kaydettiği bildirildi.

Hastanelerde çifte grev

24 bin uzman ve 61 bin pratisyen hekim düşük ücret ve ağır iş koşullarını protesto etmek için uyarı grevine başladı. Uzman doktorlar yüzde 11 zam talebinde bulunurken, pratisyen hekimler maaşlarının yüzde 35’e kadar yükseltilmesini talep ediyor. Böylesi bir ‘çifte grev’ ülke tarihinde ilk kez yaşanıyor.

Londra’da sıcaklıklar 45 dereceye kadar çıkabilir

Londra Belediye Başkanı Sadık Khan, başkent için BM İklim Zirvesi Haftası kapsamında hazırlanan bağımsız iklim raporunda, gelecekte sıcaklıkların 45 dereceye çıkacağının öngörüldüğünü açıkladı.

Benzinli ve dizel araç yasağı 2035 yılına ertelendi

Başbakan Rishi Sunak, 2030’da başlaması planlanan benzinli ve dizel motora sahip yeni otomobillerin satışına yönelik yasağın 5 yıl ertelendiğini duyurdu. 

Wagner ‘terör örgütü’ ilan edildi

İngiliz hükûmeti, Rusya’nın paralı asker grubu Wagner’i resmen terör örgütü ilan etti. Buna göre, Terör Yasası kapsamında söz konusu grubun destekçilerine 14 yıla kadar hapis cezası verilebilecek, mal varlıklarını dondurma ya da el koyma gibi tedbirler uygulanabilecek. 

Bully XL cinsi köpekler yasaklanıyor

Başbakan Rishi Sunak, Amerikan Bully XL cinsi köpeklerin yıl sonuna kadar yasaklanacağını duyurdu ve “Özellikle çocuklarımız için tehlikeli” dedi. 2022 yılında İngiltere’de meydana gelen her 10 ölümcül köpek saldırısından 6'sı Bully XL cinsi köpekler nedeniyle yaşandı. Söz konusu cinsin bu yıl en az iki ölümlü saldırı vakasına karıştığı tahmin ediliyor.

Geri Dön 24 Eylül 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN