Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alacaklara müjde - 22 Eylül 2023 Oktan Erdikmen
Almanya’da ev almak için doğru zaman mı?
Yeni program: Pazar Sendromu - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
17 Eylül 2023 Pazar

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

İngiltere'nin gündeminde bu hafta; yeni korona varyantı, Savunma Komitesi Başkanı'nın istifası ve sağlık sistemindeki kriz vardı. İşte yaşananlar...

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

İngiltere'de sağlık yetkilileri, Norfolk'taki bir yaşlı bakımevinde ortaya çıkan yeni bir korona salgınının nedeninin BA.2.86 adlı yeni bir varyant olduğunu açıkladı.

Sunak'tan Çin'e: Demokrasimize müdahale kabul edilemez

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Hindistan'daki G20 zirvesinde Çin Başbakanı Li Çiang ile görüştü. Sunak, Pekin'in Londra demokrasisine olası müdahalesinden duyduğu kaygıyı dile getirdi.

Savunma Komitesi Başkanı Afganistan yorumu sonrası istifa etti

İngiltere Parlamentosu Savunma Komitesi Başkanı Tobias Ellwood, Afganistan ile ilgili yaptığı sosyal medya yorumları nedeniyle gelen eleştirilere yanıt vererek istifa etti. Ellwood, Afganistan'ın durumunu değerlendirdiği videoda, ülkenin artık daha otoriter bir yönetimi kabul ettiğini belirtmişti. Ayrıca, İngiltere'nin Taliban hükûmeti ile yeniden ilişkiler kurması ve Kabil Büyükelçiliğini yeniden açması gerektiğini savunmuştu.

Milyonlarca kişi tedavi için beklerken, Başbakan suçu grevlere attı

Ulusal Sağlık Sistemi (NHS) tarafından yapılan açıklamaya göre, haziran sonunda rutin hastane tedavilerine başlamak için bekleyen kişi sayısı 7,57 milyondu. Ancak temmuz sonunda bu sayı 7,68 milyona yükseldi. Başbakan Rishi Sunak ise suçu grevlere attı.

"Mülteciler uluslararası standartların altında yaşıyor"

İnsan hakları örgütleri, İngiltere'de mültecilerin yaşam imkanlarının, uluslararası standartların da İngiliz yasalarının da altında olduğunu raporladı.

Geri Dön 17 Eylül 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN