Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Ağustos 2023 Pazar

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

İngiltere'nin gündeminde bu hafta göçmenlerin yerleştirildiği 'Bibby Stockholm' adlı dev gemi vardı. İşte geride bıraktığımız haftanın gelişmeleri...

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

İngiltere’de yasa dışı yollarla gelen mültecilerin yerleştirilmesi için üzerinde değişiklikler yapılan ‘Bibby Stockholm’ isimli dev gemiye, ilk mülteci grubu yerleştirildi. ‘Yüzer hapishane’ olarak adlandırılan gemiye gitmeyi reddeden mülteciler, yardımları kesilmekle tehdit edildi.

Türkiye ile İngiltere arasında işbirliği

Bununla birlikte, İngiltere ile Türkiye arasında da düzensiz göçle mücadele kapsamında işbirliğine gidiliyor. Başta İngiltere’nin göçmenleri Türkiye’ye göndereceği iddia edilse de Türk makamları bunu yalanladı. Türkiye’den yapılan açıklamada, İngiltere’den üçüncü ülke vatandaşlarının Türkiye’ye gönderilmesinin söz konusu olmadığı ifade edildi.

Kaçak göçmen çalıştıranlara 45 bin sterlin ceza

İngiltere, yasa dışı göçle mücadele politikası kapsamında, ‘kağıtsız’ göçmenleri istihdam eden şirketlere ve göçmenlere ev kiralayan ev sahiplerine verilen para cezalarını ciddi ölçüde ağırlaştırma kararı aldı. Yasa dışı göçmenleri çalıştıran işverenler, her bir yasa dışı işçi için 15 bin ila 45 bin sterlin para cezasına çarptırılacak. 

'Barbenheimer' etkisi: Koronanın yeni varyantı Eris yayılıyor

Koronavirüsün Omicron varyantının alt türü olan Eris (EG.5.1) adlı yeni bir varyantın ülke genelinde yayıldığı açıklandı. Uzmanlar, ülkedeki korona vakalarındaki artışın, 21 Temmuz'da Barbie ve Oppenheimer filmlerinin vizyona girmesiyle birlikte milyonlarca insanın sinemalara akın etmesiyle bağlantılı olabileceğini öne sürdü.

Pratisyen hekimler bu yıl beşinci kez grevde

İngiliz Tabipler Birliği'ne (BMA) bağlı doktorlar, hükûmetin yüzde 5'lik zam teklifini, hem enflasyonun altında kaldığı hem de son 15 yılda enflasyon altında zam aldıkları gerekçesiyle kabul etmeyerek 5 gün iş bırakma kararı aldı. Grev 15 Ağustos’a kadar sürecek. Pratisyen hekimler, bu yıl beşinci kez greve gitti.

Geri Dön 13 Ağustos 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN